Przegląd lokat bankowych.

Lokaty półroczne.

Lokata Cloud w Idea Banku może być założona na okres pół roku. Wówczas bank proponuje nam oprocentowanie stałe w wysokości 2,65% w skali roku. Lokata CLOUD jest depozytem na jaki można wpłacić od 500 do 1 000 000 złotych. Jest to propozycja jaką bank przygotował dla Nowych i obecnych klientów, którzy założą w tym banku konto osobiste. Możliwość założenia lokaty to aplikacja mobilne lub online. Kapitalizacja odsetek jest na koniec okresu, a w konsekwencji za zerwanie jej przed czasem czeka nas od banku kara w postaci całkowitej utraty odsetek. Na sześć miesięcy możemy założyć lokatę desire w Lion’s Banku. Oprocentowanie na tej lokacie wynosi 2,55% w skali roku, a zakres kwot na depozycie to przedział od 10 000 złotych do 1 000 000 złotych. Lokata Desire przygotowana została dla Nowych i obecnych klientów, którzy mogą ją założyć Online, odwiedzając oddział lub poprzez bankowość telefoniczną.

Lokaty roczne.

Lokata cloud oferowana przez Idea Bank może być również lokatą roczną z oprocentowaniem stałym wynoszącym 2,4% w skali roku. Lokata CLOUD daje nam możliwość założenia depozytu na kwotę z przedziału 500 - 1 000 000 złotych. Idea Bank przygotował ofertę dla Nowych i obecnych klientów posiadających w Idea Banku konto osobiste. Założenie lokaty możemy zrobić online lub poprzez aplikację mobilną. Czeka nas całkowita utrata odsetek, jeżeli wcześniej przyjdzie nam zerwać lokatę niż to przewidziano w umowie z bankiem. Nasz wkład obejmuje gwarancja BFG. Lokata skarbonka również jest lokatą na dwanaście miesięcy jaką znajdziemy w ofercie Idea Banku. Oprocentowana jest na 2,4% w skali roku. Zakres kwot jest taki sam jak w przypadku poprzedniej oferty. Klienci, którzy chcą założyć ten depozyt nie muszą zakładać w banku konta osobistego. Lokata plus w Toyota Banku jest lokatą roczną ze stałym oprocentowaniem w wysokości 2,3% w skali roku. Można ją założyć od 5 000 złotych. Z oferty mogą skorzystać obecni i nowi klienci banku, ale pod warunkiem, że mają z nim założone konto osobiste. Depozyt można założyć jedynie online. Zrywając depozyt wcześniej nie utracimy wszystkich odsetek, tylko ich część.

Jest wiele lokat bankowych, które po uwzględnieniu bieżącej inflacji oraz po odliczeniu podatku Belki daje nam możliwość osiągnięcia jakiegoś realnego zysku netto. Bardzo często, aby można było osiągnąć duże zyski na lokacie bankowej, trzeba spełnić wiele warunków stawianych przez bank, które wcale takie łatwe do spełnienia nie są. Każda osoba, która ma zamiar zacząć zarabiać na lokatach bankowych, powinna się o nich dowiedzieć nieco więcej. Warto wiedzieć jakie są rodzaje depozytów i jaki bank znajduje się w czołówce banków, które oferują lokaty z największym oprocentowaniem. Doskonałym sposobem na znalezienie najlepszej oferty lokaty bankowej jest śledzenie internetowych rankingów. Na ich podstawie możemy sprawdzić jakie oprocentowanie można uzyskać na danej lokacie i jakie są warunki jej założenia.