Lokata progresywna.

Jedną z lokat jakie znajdziemy w ofercie banków komercyjnych jest lokata progresywna. Jednoznacznie jest trudno określić, czym tak naprawdę jest lokata progresywna i w jaki sposób działa. Jest to pewnego rodzaju umowa jaka zawierana jest pomiędzy dwiema stronami. Z jednej strony mamy bank, który oferuje nam lokatę, a z drugiej strony klienta, który chce ulokować na niej swoje oszczędności. To co odróżnia lokatę progresywną na tle innych, to fakt, że można dopłacić pieniądze do kwoty jaka już została zdeponowana na lokacie. Jeżeli mamy dodatkowe pieniądze możemy je dopłacić do lokaty. Suma będzie wyższa i tym samym zarobek z lokaty też będzie wyższy. Wysokość dopłat jednak trzeba ustalić z bankiem. Mogą się one różnić w zależności o rodzaju banku z jakiego usług korzystamy. Wysokość oprocentowania takiej lokaty wzrasta wraz z wielkością pieniędzy jakie zostały zdeponowane na lokacie.

Z punktu widzenia banku lokata progresywna jest terminowym depozytem bankowym, który posiada progresywne oprocentowanie. Mówi to o tym, że stopa procentowa wzrasta razem z czasem trwania lokaty. Lokata progresywna jest bardzo podobna do lokaty dynamicznej. Mają ze sobą wiele wspólnego. W przypadku lokaty dynamicznej możemy wycofać się z niej przed upływem czasu na jaki została zawarta umowa z bankiem. Co ważne takie wycofanie się z lokaty nie będzie wiązało się z utratą jakichkolwiek odsetek jakie udało nam się do tej pory zgromadzić. Podobnie jest z lokatę progresywną, dlatego też wiele osób nie odróżnia lokaty dynamicznej i progresywnej. Dla wielu jest to jedna i ta sama forma lokowania pieniędzy.

Cechy lokaty progresywnej.

Lokata progresywna ma to do siebie, że z góry określa się czas na jaki ma być ona zwarta. W kolejnych miesiącach najczęściej znane jest już nam oprocentowanie lokaty i jest ono stałe. Zakładając lokatę od razu wiemy ile uda nam się zarobić. Efektywne oprocentowanie tejże lokaty najczęściej jest mniejsze niż oprocentowanie takiej tradycyjnej lokaty terminowej, odsetki kapitalizowane są na koniec umowy lokaty. Nie mamy tutaj przypadku, kiedy jest częstsze kapitalizowanie odsetek. Z góry wiemy jakie jest oprocentowanie i ile zarobimy po zakończeniu lokaty. Zaletą lokaty progresywnej jest to, że możemy wypłacić pieniądze przed zakończeniem okresu na jaki wzięliśmy lokatę. Nie stracimy na tym odsetek jakie do tej pory udało nam się uzbierać. Jest to bardzo dobre, jeżeli nie wiemy do końca kiedy będziemy potrzebować naszych oszczędności. Wypłacimy je w każdej chwili, kiedy tylko będą nam one potrzebne. Banki stosują zasadę, że musi być pełen miesiąc, aby odsetki mogły zostać naliczone. W przypadku, kiedy zerwiemy umowę na przykład 10 maja, to bank naliczy nam odsetki za każdy pełen miesiąc do kwietnia nie licząc maja. Utracimy jedynie odsetki za te dziesięć dni w maju. Jest to dobre rozwiązanie, z tego względu, że bank ma pewnego rodzaju rekompensatę, za to, że klient zrezygnował z jego usług przed czasem. Trzeba o tym wiedzieć, zanim zdecydujemy, że chcemy zerwać umowę lokaty przed czasem. Lokata progresywna daje nam wiele możliwości. Ma co prawda mniejsze oprocentowanie niż inne rodzaje lokat bankowych, ale daje nam możliwość wypłacenia naszych oszczędności w każdej chwili. Zdarzają się sytuacje, kiedy niezależnie od nas musimy odzyskać nasze pieniądze. W przypadku tej lokaty nie poniesiemy z tego tytułu żadnej kary i nie utracimy już zarobionych z odsetek pieniędzy. Lokata jest dobra dla osób, które nie wiedzą, kiedy będą potrzebować swoich oszczędności.

Kredyty gotówkowe przez Internet – na co zwracać uwagę?

Kredytowanie nie zawsze bywa usłane różami, a biorąc kredyt przez Internet bywa, że popełniamy bardzo wiele błędów. Na co zatem uważać?

Wybierając kredyt gotówkowy patrzmy na te kredyty, które spełniają nasze wymagania, ale nie tylko. Dokładnie czytajmy to, co podpisujemy. Jak to wygląda w rzeczywistości? Widzimy niskie oprocentowanie, klikamy dalej, znowu dalej i za chwilę mamy pieniądze na swoim koncie. W pierwszym miesiącu spłaty nasze zdziwienie rośnie, bo przecież…miało być mało, ale czy rzeczywiście jest? Nie zawsze. Niskie oprocentowanie to nie wszystko. Często uważamy, że skoro załatwiamy nasz kredyt przez Internet, będzie on tani, wygodny i prosty. Z reguły tak jest. Wiele banków narzuca opłaty za przygotowanie kredytu, a drugą kwestią jest to, że kredyty gotówkowe dostępne w placówkach banków okazują się zdecydowanie tańszym rozwiązaniem. Dlaczego tak jest? Marketing internetowy bierze górę, a bank chce byśmy odwiedzali placówki, rozmawiali z pracownikami, poznawali inne oferty. Zatem czasami naprawdę warto wybrać się do placówki. Kolejnym zadaniem jakie mamy przed sobą w kredycie internetowym jest regulamin – czytamy? Z reguły akceptujemy i idziemy dalej. To duży błąd, ponieważ znajdują się tam nie tylko informacje jakie są opłaty za udzielenie kredytu, ale również informacje dotyczące opłat w przypadku braku wpłat czy też sposób w jaki możemy w ciągu najbliższych dni kredyt zwrócić – zrezygnować z niego. Po szybkie pożyczki zajrzyj na tę stronę http://www.okasa.pl/.

Nie jest to mała ilość informacji, zwykle kilka stron, które mimo wszystko warto przeczytać od początku do końca. Jeśli interesuje nas kredyt z tak zwanymi premiami, również wyszukamy tam informacje odnośnie tego w jaki sposób są one przyznawane i kto może na nie liczyć. Pamiętajmy, że wbrew pozorom bank nie da nam niczego za darmo. Zawsze musimy spełnić jakiś warunek. Kredyty gotówkowe to zobowiązanie na kilka miesięcy lub kilka lat. W tym czasie sytuacja kredytowa kredytobiorcy może się zmienić – na to również warto być przygotowanym. Pracownik banku na pewno może nam się przygotować do kredytowania, dokładnie sprawdzi sytuację finansową i poradzi, co zrobić w danej sytuacji. Zanim zatem klikniemy po kredyt, warto odwiedzić doświadczonych pracowników banku, którzy pomogą nam w konkretnej sytuacji. Jak widzimy, kredytowanie to nie pięć minut klikania, a wiele przygotowania, by w przyszłości nie mieć jakichkolwiek problemów.