Biuro Informacji Kredytowej.

Czym jest Biuro Informacji Kredytowej BIK.

BIK jest skrótem od instytucji Biura Informacji Kredytowej. Jest to instytucja, która ma za zadanie gromadzić i jednocześnie udostępniać dane dotyczące historii kredytowej danego klienta banku lub SKOK-u. Na tej podstawie bank może zdecydować o przyznaniu bądź nie przyznaniu kredytu. Najczęściej dane jakie zawarte są w BIK są pozytywne, czyli informują o tym, w jaki sposób dany klient spłacał swoje dotychczasowe obowiązania. Dzięki pozytywnej historii w BIK klient jest bardziej wiarygodny wobec banku i tym samym ma większą szansę na otrzymanie kredytu o jaki się ubiega. Zobacz korzystne oprocentowanie kredytu gotówkowego na podanej tutaj stronie.

Zadania Biura Informacji Kredytowej.

Biuro Informacji Kredytowej ma za zadanie administrować wszystkie dane i przekazywać je do analizy tym instytucją, które udzielają kredytów. Za to, aby informacje w BIK były w pełni wiarygodne odpowiadają banki, które udzielają informacji na temat swoich klientów. BIK ma to do siebie, że współpracują z nim niemal wszystkie polskie banki spółdzielcze i komercyjne. Informacje jakie tam znajdziemy są zarówno pozytywne jak i negatywne. Wszystko zależy od tego jak spłacaliśmy nasze kredyty. Bank, w którym mamy ten kredyt musi wystawić nam opinię do BIK, aby inne banki wiedziały jakimi jesteśmy klientami. Dlatego też tak ważne jest, aby spłacać kredyty na czas, a jeśli nie mamy na ratę koniecznie trzeba iść do banku i się z nim dogadać. Samoczynne odkładanie rat kredytu na później może doprowadzić do tego, że więcej żaden bank nie da nam kredytu. Patrząc w naszą historię BIK można określić jaka jest nasza sytuacja i bank może zobaczyć, czy jesteśmy w stanie regularnie spłacać raty zaciągniętego kredytu.

Jak ważna jest pozytywna opinia w BIK.

Opinia w BIK jest bardzo ważna i warto o nią zadbać. Regularne spłacanie kredytów pozwoli nam na uzyskanie kredytu w przyszłości. Nigdy nie wiadomo, kiedy przyjdzie potrzeba wzięcia kolejnego kredytu. Prawie dziewięćdziesiąt procent informacji jakie znajdują się w Biurze Informacji Kredytowej jest pozytywna dla klientów. Pokazują, że rzetelnie spłacali swoje zobowiązania i tym samym ich historia kredytowa jest pozytywna. Są osobami, które w oczach banku będą osobami godnymi zaufania, które na czas będą spłacać poszczególne raty.