Co decyduje o przyznanie nam kredytu

Jednym z pojęć jakie wiążą się z kredytem jest BIK. Jest to Biuro Informacji Kredytowej gdzie przechowuje się dane na temat naszej historii kredytowej. Bank w jakim ubiegamy się o kredyt może sprawdzić w BIK jak wyglądało nasze dotychczasowe kredytowanie i czy spłaciliśmy kredyt i czy raty były wpłacane na czas. Dane do BIK wysyłane są przez banki co miesiąc przez cały okres kiedy mamy kredyt i go spłacamy. W przypadku, kiedy dany klient nie spłacał zobowiązań na czas i zwlekał z ratami przez okres powyżej dwóch miesięcy informacje na jego temat w BIK będą przechowywane przez okres pięciu lat i to bez jego zgody. Kiedy twoja historia jest dobra to wyślij wniosek na https://www.ulicafinansowa.pl/kredyty-gotowkowe i ciesz się gotówką.

Każdy może sprawdzić swoją historię kredytowania.

Swoją historię kredytowania w BIK można w bardzo łatwy sposób sprawdzić. Wystarczy wejść na stronę bik i wybrać określony pakiet. Dzięki nim można na bieżąco monitorować swoje zobowiązania i sprawdzać jaką mamy ocenę punktową. Warto jest budować jak najlepszą historię kredytową. Dla instytucji, które udzielają kredytów będziemy wówczas bardziej wiarygodnymi klientami. Jeżeli bank zobaczy, że

poprzedni kredyt spłacaliśmy regularnie uzna, że z następnym będzie dokładnie tak samo. Jeśli kredyt poprzedni spłacaliśmy z opóźnieniami, kolejnego kredytu możemy nie otrzymać. Bank uzna, ze skoro mieliśmy problem ze spłatą jednego kredytu to ze spłatą drugiego będzie dokładnie tak samo.

O tym, abyśmy mogli otrzymać kredyt bankowy decyduje nie tylko nasza dotychczasowa historia kredytowania. Bardzo duże znaczenie ma nasza zdolność kredytowa. Jest to zsumowanie naszych dochodów i wydatków miesięcznych. Na tej podstawie bank decyduje ile może nam pożyczyć. Im większe mamy zarobki tym więcej pieniędzy bank jest nam w stanie pożyczyć. Każdy kto chce otrzymać kredyt powinien wcześniej spłacić dotychczasowe zobowiązania. Jeżeli już spłacamy jakąś pożyczkę w widoczny sposób zmniejszy nam ona naszą zdolność kredytową. Jeżeli bierzemy kredyt z małżonkiem zdolność kredytowa również będzie wyższa. Zostaną zsumowane zarobki obydwu osób i tym samym będą one wyższe. Każdy z nas sam pracuje na opinię jaką na nasz temat będą mieli inni. To samo jest z opinią banków na nasz temat.